ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia

Terapia NDT-Bobath. Rehabilitacja Dzieci i Niemowląt, Fizjoterapeuta Dziecięcy Środa Śląska.

NDT-neurodevelopmental treatment – terapia naurorozwojowa została opracowana w latach 40 XX wieku przez małżeństwo: neurologa Karela i fizjoterapeutkę Berthe Bobath. Skierowana jest do niemowląt i dzieci z zaburzeniami rozwoju. Koncepcja NDT Bobath bazuje na wiedzy o prawidłowym rozwoju dziecka i jest wciąż aktualizowana na podstawie najnowszych doniesień medycyny. Uwzględnia umiejętności oraz deficyty nad którymi należy pracować. Ważne jest wczesne rozpoczęcie terapii zanim wzorce patologiczne staną się nawykowymi (wczesna interwencja). W terapii dzieci starszych nie odtwarzamy rozwoju prawidłowego, a staramy się wykorzystać ich potencjał i zapewnić jak największą samodzielność w czynnościach życia codziennego. Terapia prowadzona jest indywidualnie z uwzględnieniem możliwości fizycznych, osobowości i dostosowana do tempa dziecka.

Oddziaływanie terapeuty na pacjenta ma na celu normalizacje napięcia mięśniowego, pozwala na wykonywanie ruchu w prawidłowych wzorcach ruchu dostarczając prawidłowe doświadczenia sensomotoryczne. Koncepcja obejmuje całe dziecko łącznie z funkcjami orofacjalnymi tzn. sposób jedzenia, picia.

Istotną role w procesie rehabilitacji odgrywają rodzice. Zajmując się dzieckiem na co dzień mogą również pokazywać prawidłowe wzorce ruchu poprzez prawidłową pielęgnację, która obejmuje:
– ubieranie, rozbieranie
– karmienie, odbijanie
– podnoszenie, odkładanie
– noszenie.

Nasze centrum znajduję się Lutyni. Ze Środy Śląskiej dojedziesz do nas jadąc w stronę Wrocławia.

Zadzwoń i umów się na wizytę. Oferujemy usługi fizjoterapeutyczne dla dzieci, niemowląt oraz dorosłych, a także usługi logopedyczne dla dzieci.

Fizjoterapia dzieci dorosłych logopeda Środa Śląska

Na skróty

Przewiń do góry