ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia

Poznaj ofertę naszych usług dla dzieci i niemowląt.

Kliknij w ikonkę i dowiedz się więcej na temat naszych usług:

Terapia NDT-Bobath

Fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław. Koncepcja NDT Bobath bazuje na wiedzy o prawidłowym rozwoju dziecka i jest wciąż aktualizowana na podstawie najnowszych doniesień medycyny. Uwzględnia umiejętności oraz deficyty nad którymi należy pracować. Ważne jest wczesne rozpoczęcie terapii zanim wzorce patologiczne staną się nawykowymi (wczesna interwencja). Terapia prowadzona jest indywidualnie z uwzględnieniem możliwości fizycznych, osobowości i dostosowana do tempa dziecka.

Terapia Neurologopedyczna

Problemy z mową mogą powodować szereg trudności komunikacyjnych, które mają niebagatelny wpływ na funkcjonowanie dziecka w grupie rówieśniczej, nabywanie kompetencji szkolnych i społecznych oraz budowania pozytywnej samooceny. Logopeda pomaga wykryć przyczynę wady wymowy i wprowadza ćwiczenia dostosowane do stopnia i rodzaju problemu. Podczas terapii logopedycznej logopeda niweluje zaburzenia mowy, stymuluje rozwój mowy oraz podnosi sprawność językową.

Profilaktyka Neurologopedyczna do
3. roku życia

Jeśli niepokoi Cię rozwój mowy Twojego dziecka, zauważasz jakiekolwiek nieprawidłowości, zgłoś się do specjalisty. Możesz zapobiec powstawaniu i utrwalaniu się wad wymowy. Zgłoś się do nas, jeśli Twoje dziecko: nie gaworzy w wieku 6m-cy, nie wypowiada pojedynczych słów około 1 roku życia, nie mówi prostych zdań między 2 a 3 rokiem życia.

Rehabilitacja Dzieci +10 lat / nastolatków

Terapia manualna wg. koncepcji Kaltenborna-Evjentha zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności narządu ruchu, które wywodzą się z zaburzeń strukturalnych i towarzyszą im lub są ich następstwem. Metoda McKenziego to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Została opracowana przez Robina McKenziego. Jej głównym czynnikiem wyróżniającym się na tle innych metod jest nie ograniczanie się tylko do zlikwidowania dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Wizyta Diagnostyczna

Ocena diagnostyczna obejmuje obserwacje motoryki spontanicznej dziecka w warunkach domowych. Pozwala to zauważyć ewentualne deficyty w przyjaznym dla dziecka środowisku. Analizie podlega etap rozwoju jaki dziecko prezentuje i porównanie z oczekiwanym, oraz jakość wykonywanych ruchów w różnych pozycjach: na plecach, brzuchu, boku, a także w pozycjach wyższych jeżeli dziecko jest starsze.

Pielęgnacja Niemowląt

Prawidłowo wykonywana pielęgnacja niemowlęcia może wspomóc rozwój ruchowy dziecka w sposób naturalny. W rehabilitacji niemowląt, instruktaż prawidłowej pielęgnacji, jest nieodłącznym elementem terapii NDT Bobath. W ramach tych spotkań, rodzice uczą się nie tylko praktycznych umiejętności z zakresu prawidłowej pielęgnacji ale też, jak obchodzić się z dzieckiem ze spokojem i pewnością.

Terapia PNF

W terapii PNF, w zależności od potrzeb pacjenta, wykorzystywane są techniki uczące ruchu i koordynacji, stabilizujące, rozluźniające, mobilizujące, przeciwbólowe, a także program ćwiczeń funkcjonalnych na materacu, nauka chodzenia, usprawnianie funkcji wegetatywnych (mięśni twarzy, języka oraz funkcji oddychania połykania i artykulacji), a pośrednio dochodzi również do regulacji pracy autonomicznego układu nerwowego.

Terapia Cranio-Sacralna

Wskazania do zabiegu: Zespoły bólowe: bóle głowy, migreny, bóle pleców, stawów kończyn, Zespoły neurologiczne: mrówienia i cierpnięcia kończyn, rwa kulszowa, udowa, ramienna. Zespoły o charakterze psychicznym: zaburzenia koncentracji, trudności w uczeniu się, zaburzenia snu, nerwice, ogólne złe samopoczucie.

Integracja Sensoryczna SI

Integracja sensoryczna jest metodą terapeutyczną, która polega na działaniach zmierzających do integracji czynności zmysłów oraz utworzeniu właściwej reakcji układu nerwowego na bodźce. Zaburzenia integracji sensorycznej objawiają się trudnościami w odbieraniu, analizie i interpretacji bodźców docierających do człowieka. Trudności te mogą pojawić się na różnych etapach rozwoju dziecka i dotyczą różnych obszarów jego funkcjonowania.

Nauka Masażu Shantala dla niemowląt

To starożytna technika masażu niemowląt i dzieci. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Masaż pomaga w uregulowaniu snu dziecka, poprawia trawienie, wycisza, uspokaja, podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa, poprawia, wzmaga więzi z rodzicem, podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Kinesiology Taping

Zabiegi polegają na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami. Mimo że działanie to może wydawać się powierzchowne, w rezultacie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu struktur i układów w ludzkim ciele. Taśmy, a raczej ich odpowiednie aplikacje, oddziałują przede wszystkim na tzw. części miękkie układu ruchu, tj: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe. Ponadto, jeżeli oklejanie jest zgodne z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, plastry wspomagają też działanie układu krążenia.

Ubezpieczenia
na życie

PRZYSZŁOŚĆ DZIECKA - Ubezpieczenie oszczędnościowe Start w Życie. PEWNA EMERYTURA - Ubezpieczenie oszczędnościowe Emerytura bez Obaw. KAPITAŁ NA PRZYSZŁOŚĆ - Ubezpieczenie oszczędnościowe Oszczędności bez Obaw. OCHRONA ŻYCIA - Ubezpieczenie Komfort Życia. PEWNY KAPITAŁ - Ubezpieczenie na życie Pewny Kapitał.

Na skróty

Nasze centrum znajduje się w Lutyni koło Wrocławia

Przewiń do góry