ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia

Terapia manualna wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth.
Terapia kręgosłupa metodą McKenziego. Terapia metodą PNF.
Rehabilitacja Fizjoterapia Fizjoterapeuta Lutynia.

Terapię prowadzi Jadwiga Janik
Napisz SMS z prośbą o kontakt w sprawie rehabilitacji na nr tel. 669 126 577
lub napisz do nas email – sanorejestracja@gmail.com
Numer Prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty – 9247

Fizjoterapia

SANO Wasze Centrum Zdrowia /  Centrum Rozwoju Dzieci i Niemowląt w Lutyni oferuje leczenie dorosłych pacjentów różnymi metodami fizjoterapii. Zapraszamy do naszego Centrum, jeśli doskwiera Ci ból, zmagasz się z kontuzjami lub dochodzisz do siebie po urazie. Wykwalifikowana fizjoterapeutka Jadwiga Janik zadba o Twoje dobre samopoczucie i postara się pomóc Ci w jak najszybszym odzyskaniu sprawności i zdrowia.

ZLIKWIDUJ BÓL, POCZUJ SWOBODĘ RUCHU

Od wielu lat Jadwiga zajmuje się fizjoterapią narządu ruchu. Likwiduje ból i przywraca sprawność swoim pacjentom. W sposób profesjonalny stawia diagnozę i planuje terapię.

Wsparcie w powrocie do pełnej sprawności ruchowej dzięki rehabilitacji

Jadwiga w swojej codziennej pracy pomaga pacjentom zapomnieć o bólu i trudnościach z poruszaniem się. Dba poprzez rehabilitację o przywrócenie pełnej sprawności po kontuzjach, interwencjach chirurgicznych czy chorobach neurologicznych. Pomaga eliminować wady postawy oraz dolegliwości bólowe spowodowane siedzącym trybem życia.

Edukacja pacjenta w trakcie rehabilitacji

Jadwiga kładzie mocny nacisk na edukację pacjentów – uczy jaką postawę przyjmować na co dzień oraz jak przygotować się do wysiłku fizycznego, aby eliminować ryzyko wystąpienia kontuzji i przeciążeń.

Zmiana wzorców ruchowych

Praca z pacjentem w gabinecie rehabilitacyjnym to dla Jadwigi pierwszy krok do poprawy jego sprawności. Aby zapewnić pełen sukces terapii i utrwalić jej efekty, pomaga pacjentom pracować nad zmianą ich wzorców ruchowych. Nikt z nas nie jest przecież tylko chorą ręką lub nogą bądź samym bolącym kręgosłupem. Nasz organizm jest złożony z wielu elementów, których prawidłowe funkcjonowanie może zapewnić jedynie zrównoważona rehabilitacja.

Różnorodne formy terapii rehabilitacyjnej

Każdego dnia narażamy się na przeciążenia spowodowane nieprawidłową postawą, siedzącym trybem życia, czy wręcz przeciwnie – nadmiernym i obciążającym wysiłkiem fizycznym. Dlatego Jadwiga oferuje różnorodne formy terapii. Rehabilituje pacjentów m.in. z pourazowymi i przeciążeniowymi bólami kręgosłupa, po urazach kolana czy kostki. Pomaga w terapii zwyrodnienia stawu biodrowego, rehabilitacji barku i łokcia, dłoni i nadgarstka.

Dynamiczny rozwój fizjoterapii spowodował rozwój wielu metod terapeutycznych, które zwiększają skuteczność leczenia. Metoda McKenzie, terapia powięziowa, PNF, Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich czy terapia manualna to jedne z wielu metod, które zwiększają efektywność leczenia i przyspieszają powrót do sprawności. Skuteczność tych metod jest potwierdzona wieloma badaniami naukowymi.

Wiedza, która pomaga w skutecznej rehabilitacji

Kursy i szkolenia:

– CMKP – Tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii,
– Kurs Medycyny Manualnej (A. Rakowski),
– Terapia zaburzeń czynności struktur dna miednicy,
– Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborn / Evjent,
– Strukturalna praca z ciałem w koncepcji taśm mięśniowych T.Myersa,
– Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich,
– Metoda McKenziego,
– Podstawy technik osteopatycznych,
– Kurs Podstawowy i Rozwijający w koncepcji PNF,
– Trening powięziowy,
– Kinesiology Taping.

Odczuwane korzyści po rehabilitacji

– rozluźnienie napiętych mięśni,
– złagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, miednicy, kończyn,
– uniknięcie nasilenia objawów oraz postępu degeneracji narządu,
– powstrzymanie rozwoju zmian zwyrodnieniowych,
– możliwość uzyskania wyprostowanej pozycji ciała,
– relaks,
– poprawa samopoczucia.

Fizjoterapia dorosłych

Fizjoterapia może pomóc pacjentowi poradzić sobie z bólem, pozwalając jednocześnie zredukować ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych. W niektórych przypadkach dzięki fizjoterapii możliwe jest uniknięcie leczenia operacyjnego. Fizjoterapia ma szczególne znaczenie dla pacjentów po różnego rodzaju urazach i wypadkach, ułatwia prawidłowe funkcjonowanie zmagającym się z paraliżem lub skutkami niedotlenienia mózgu. Jest też bardzo korzystna dla osób starszych, cierpiących z powodu problemów związanych z wiekiem. Pomaga utrzymać wewnętrzną równowagę organizmu.

Choć nie sposób wymienić tutaj wszystkich zastosowań fizjoterapii – jedno jest pewne: rehabilitacja stała się standardem postępowania we wszystkich specjalnościach medycznych i nie ma bez niej nowoczesnej medycyny.

Fizjoterapia zajmuje się leczeniem poprzez pracę z ciałem pacjenta i dostarczanie mu odpowiednich bodźców. Jest to jedna z metod niwelowania bólu i wielu innych dolegliwości, będąca jedną z najczęściej stosowanych technik RehabilitacjiFizjoterapeuta to specjalista, który ukończył studia i wyspecjalizował się w tej dziedzinie. Ma szeroką wiedzę na temat anatomii człowieka i wpływu konkretnych bodźców na jego organizm, a także umiejętności manualne pozwalające wprowadzić ją w czyn. Podczas terapii może stosować wiele metod.

JUŻ JEST – NASZA KARTA PODARUNKOWA NA ZABIEGI!​

Terapia manualna Kaltenborn-Evjenth


Terapia manualna wg. koncepcji Kaltenborna-Evjentha zajmuje się w ramach ogólnie przyjętego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności narządu ruchu, które wywodzą się z zaburzeń strukturalnych i towarzyszą im lub są ich następstwem. Dolegliwości są z reguły spowodowane zaburzeniami czynnościowymi, których wczesne leczenie może zapobiegać późniejszym, dalszym patologicznym zmianom strukturalnym. Terapia manualna obejmuje wszystkie manualne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w obrębie kręgosłupa oraz stawów obwodowych, służące do wykrywania i leczenia tych zaburzeń.
Ortopedyczna terapia manualna – OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept jest kompleksowym postępowaniem terapeutycznym, na które składa się między innymi:
– Ocena stanu ogólnego pacjenta (ocena biomechaniczna i funkcjonalna),
– Leczenie – trakcje, mobilizacje, manipulacje stawów, mobilizacje tkanek miękkich, mobilizacje tkanki nerwowej,
– Informacja-instrukcja-trening kinezyterapeutyczny.

Zastosowanie

Terapia manualna znajduje zastosowanie w leczeniu wielu dolegliwości narządu ruchu, a w szczególności:
– dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych będących następstwem zmian zwyrodnieniowych czy pourazowych,
– dyskopatii,
– dolegliwości typu migrenowego,
– cierpnięcia, mrowienia, drętwienia kończyn,
– bocznych skrzywień kręgosłupa (skoliozy),
– innych schorzeń ortopedycznych wymagających postępowania rehabilitacyjnego.

Terapia kręgosłupa metodą McKenziego

Metoda McKenziego to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Została opracowana przez Robina McKenziego. Jej głównym czynnikiem wyróżniającym się na tle innych metod jest nie ograniczanie się tylko do zlikwidowania dolegliwości bólowych kręgosłupa. Celem jest także znalezienie przyczyny bólu i przeciwdziałanie późniejszym nawrotom. Metoda opiera się na szerokiej diagnostyce polegającej w dużej mierze na wywiadzie, badaniu przedmiotowym, w którym ocena diagnostyczna bazuje na znajomości wzorców objawów oraz analizie ich zmienności.

Podstawowe cechy:
– powtarzane ruchy wykorzystywane do oceny i leczenia pacjenta,
– akcent położony na niezależność pacjenta,
– wykorzystywanie minimum interwencji ze strony terapeuty,
– wykonywanie odpowiednich ćwiczeń w celu zwalczania bólu i jego nawrotów,
– indywidualnie dobierany zestaw ćwiczeń, który należy stosować również w domu,
– skupienie dużej uwagi na edukację pacjenta,
– zaangażowanie pacjenta w proces leczenia daje najlepsze rezultaty.

Terapia metodą PNF

W terapii PNF, w zależności od potrzeb pacjenta, wykorzystywane są techniki uczące ruchu i koordynacji, stabilizujące, rozluźniające, mobilizujące, przeciwbólowe i inne, typowe dla metody, a także program ćwiczeń funkcjonalnych na materacu, nauka chodzenia, usprawnianie funkcji wegetatywnych (mięśni twarzy, języka oraz funkcji oddychania połykania i artykulacji), a pośrednio dochodzi również do regulacji pracy autonomicznego układu nerwowego, szczególnie podczas terapii oddechowej oraz oddziaływań w obrębie tułowia i klatki piersiowej.

Korzyści z pracy w koncepcji PNF:
– metoda przyjazna dla pacjenta oparta na bezbolesnej pracy, wykorzystującej silne odcinki ciała i umiejętności chorego do ułatwiania reedukacji utraconych funkcji,
– wysoki poziom edukacji pacjenta, oparty na współuczestnictwie w planowaniu terapii oraz kontynuacji ćwiczeń w formie programu domowego,
– niewielkie wymagania sprzętowe,
– duża efektywność prowadzonej terapii, wynikająca z dokładnej analizy problemu i ukierunkowanych oddziaływań.

Zadzwoń i umów się na wizytę w Lutyni. Oferujemy usługi fizjoterapeutyczne dla dzieci, niemowląt oraz dorosłych, a także usługi logopedyczne dla dzieci.

Dlaczego SANO?

Pozytywny, energiczny zespół

Jesteśmy zgranym zespołem, potrafimy współpracować i tworzymy przyjazną atmosferę.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy pacjent jest inny, dlatego plan terapii dostosowujemy do osobistych potrzeb.

Wykwalifikowani specjaliści

Jesteśmy Specjalistami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz z wieloma kursami.

Zawsze profesjonalna obsługa

Dbamy, by nasza obsługa stała na najwyższym poziomie, a pacjenci czuli się komfortowo.

Na skróty

Przewiń do góry