ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia pod Wrocławiem

Fizjoterapia Wrocław

Terapię prowadzi Jadwiga Janik
Napisz SMS na nr tel. 669 126 577
Numer Prawa wykonywania zawodu – 9247

Fizjoterapia Dorosłych

SANO Wasze Centrum Zdrowia /  Centrum Rozwoju Dzieci i Niemowląt w Lutyni oferuje leczenie dorosłych pacjentów różnymi metodami fizjoterapii. Zapraszamy do naszego Centrum, jeśli doskwiera Ci ból, zmagasz się z kontuzjami lub dochodzisz do siebie po urazieJadwiga Janik zadba o Twoje dobre samopoczucie i postara się pomóc Ci w jak najszybszym odzyskaniu sprawności i zdrowia.

ZLIKWIDUJ BÓL, POCZUJ SWOBODĘ RUCHU

Od wielu lat Jadwiga zajmuje się fizjoterapią narządu ruchu. Likwiduje ból i przywraca sprawność swoim pacjentom. W sposób profesjonalny stawia diagnozę i planuje terapię.

Wsparcie w powrocie do pełnej sprawności ruchowej dzięki fizjoterapii

Jadwiga w swojej codziennej pracy pomaga pacjentom zapomnieć o bólu i trudnościach z poruszaniem się. Dba poprzez fizjoterapię o przywrócenie pełnej sprawności po kontuzjach, interwencjach chirurgicznych czy chorobach neurologicznych. Pomaga eliminować wady postawy oraz dolegliwości bólowe spowodowane siedzącym trybem życia.

Edukacja pacjenta w trakcie fizjoterapii

Jadwiga kładzie mocny nacisk na edukację pacjentów – uczy jaką postawę przyjmować na co dzień oraz jak przygotować się do wysiłku fizycznego, aby eliminować ryzyko wystąpienia kontuzji i przeciążeń.

Zmiana wzorców ruchowych

Praca z pacjentem w gabinecie to dla Jadwigi pierwszy krok do poprawy jego sprawności. Aby zapewnić pełen sukces terapii i utrwalić jej efekty, pomaga pacjentom pracować nad zmianą ich wzorców ruchowych. Nikt z nas nie jest przecież tylko chorą ręką lub nogą bądź samym bolącym kręgosłupem. Nasz organizm jest złożony z wielu elementów, których prawidłowe funkcjonowanie może zapewnić jedynie zrównoważona terapia.

Różnorodne formy fizjoterapii

Każdego dnia narażamy się na przeciążenia spowodowane nieprawidłową postawą, siedzącym trybem życia, czy wręcz przeciwnie – nadmiernym i obciążającym wysiłkiem fizycznym. Dlatego Jadwiga oferuje różnorodne formy terapii. Pracuje z pacjentami m.in. z pourazowymi i przeciążeniowymi bólami kręgosłupa, po urazach kolana czy kostki. Pomaga w terapii zwyrodnienia stawu biodrowego, terapii barku i łokcia, dłoni i nadgarstka.

Dynamiczny rozwój fizjoterapii spowodował rozwój wielu metod terapeutycznych, które zwiększają skuteczność leczenia. Metoda McKenzie, terapia powięziowa, PNF, Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich czy terapia manualna to jedne z wielu metod, które zwiększają efektywność leczenia i przyspieszają powrót do sprawności. Skuteczność tych metod jest potwierdzona wieloma badaniami naukowymi.

Wiedza, która pomaga w skutecznej fizjoterapii

Kursy i szkolenia:

– CMKP – Tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii,
– Kurs Medycyny Manualnej (A. Rakowski),
– Terapia zaburzeń czynności struktur dna miednicy,
– Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborn / Evjent,
– Strukturalna praca z ciałem w koncepcji taśm mięśniowych T.Myersa,
– Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich,
– Metoda McKenziego,
– Podstawy technik osteopatycznych,
– Kurs Podstawowy i Rozwijający w koncepcji PNF,
– Trening powięziowy,
– Kinesiology Taping.

Odczuwane korzyści po fizjoterapii

– rozluźnienie napiętych mięśni,
– złagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, miednicy, kończyn,
– uniknięcie nasilenia objawów oraz postępu degeneracji narządu,
– powstrzymanie rozwoju zmian zwyrodnieniowych,
– możliwość uzyskania wyprostowanej pozycji ciała,
– relaks,
– poprawa samopoczucia.

Terapia Manualna

Terapia manualna to metody i techniki pracy z ludzkim ciałem, które służą przywróceniu jego prawidłowego funkcjonowania. Terapia manualna wykorzystuje wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki do ustalenia dokładnej diagnozy, a następnie leczenia konkretnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu.

Metoda McKenzie

Znana również jako MDT (Mechanical Diagnosis and Therapy). Jest to metoda mechanicznego diagnozowaniea i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Metoda McKenziego oferuje wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. Dopiero w przypadku braku poprawy ingerencja, czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna.

Metoda PNF

PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu), nazywana także torowaniem nerwowo-mięśniowym jest kompleksowym systemem terapeutycznym skupiającym się na pracy nad określoną, zaburzoną funkcją ruchową. Dzięki złożonemu oddziaływaniu na układ nerwowy terapeuta stara się przywrócić zdolności ruchowe pacjenta, a także nauczyć go radzenia sobie z występującymi ograniczeniami.

Kinesiotaping

Metoda ta wykorzystuje naturalne procesy samoleczenia organizmu. Ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę (receptory bólu, czucia głębokiego) oraz na układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Równocześnie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry poprzez uaktywnienie systemu znieczulenia. Kinesiotaping jest terapią wspomagającą leczenie wielu schorzeń. Jest ona sposobem na uśmierzanie bólu w przypadkach leczenia kontuzji stawów i mięśni, terapiach pooperacyjnych, czy w czasie ciąży.

Terapia Powięziowa

Trening powięziowy ukierunkowany jest na odnowę powięzi – tkanki łącznej i poprawieniu funkcjonowania całego układu ruchu, poprawę sprawności, elastyczności, a przede wszystkim zapobieganie kontuzjom. Zalecany w profilaktyce chorób układu ruchu, w tym kręgosłupa, ponieważ elastyczna powięź gwarantuje bezpieczeństwo układu mięśniowego i kostno-stawowego. Uzupełnienie każdego typu treningu od rekreacyjnego do sportowego.

Terapia Tkanek Miękkich

Terapia tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego. Wstępem do terapii manualnej jest zawsze ocena stanu napięcia poszczególnych mięśni, ich bolesności bądź asymetrii pomiędzy dwiema stronami ciała. Bardzo często przyczyną bólu różnych części ciała jest tzw. dysbalans mięśniowo-powięziowy, który polega na zwiększonym napięciu i skróceniu jednych tkanek i zbytnim rozciągnięciu innych.

Terapia Dna Miednicy

Terapia dna miednicy polega na leczeniu dolegliwości występujących przede wszystkim w trzech układach: moczowym, płciowym i pokarmowym. Zaburzenia z nimi związane powodowane są najczęściej przez trzy inne: kostny, nerwowy i mięśniowy. Najczęstsze przypadki, z którymi się spotykamy to: nietrzymanie moczu, bóle współżycia, zaparcia, hemoroidy, obniżenie ścian pochwy i inne. Wiele z nich jest związanych z macierzyństwem i dotyczy kobiet w ciąży, a w szczególności - po porodzie.

Fizjoterapia może pomóc pacjentowi poradzić sobie z bólem, pozwalając jednocześnie zredukować ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych. W niektórych przypadkach dzięki fizjoterapii możliwe jest uniknięcie leczenia operacyjnego. Fizjoterapia ma szczególne znaczenie dla pacjentów po różnego rodzaju urazach i wypadkach, ułatwia prawidłowe funkcjonowanie zmagającym się z paraliżem lub skutkami niedotlenienia mózgu. Jest też bardzo korzystna dla osób starszych, cierpiących z powodu problemów związanych z wiekiem. Pomaga utrzymać wewnętrzną równowagę organizmu.

Choć nie sposób wymienić tutaj wszystkich zastosowań fizjoterapii – jedno jest pewne: fizjoterapia stała się standardem postępowania we wszystkich specjalnościach medycznych i nie ma bez niej nowoczesnej medycyny.

Fizjoterapia zajmuje się leczeniem poprzez pracę z ciałem pacjenta i dostarczanie mu odpowiednich bodźców. Jest to jedna z metod niwelowania bólu i wielu innych dolegliwości, będąca jedną z najczęściej stosowanych technik.

JUŻ JEST – NASZA KARTA PODARUNKOWA NA ZABIEGI!
Możesz ją kupić w naszym sklepie internetowym

Dlaczego SANO?

Pozytywny, energiczny zespół

Jesteśmy zgranym zespołem, potrafimy współpracować i tworzymy przyjazną atmosferę.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy pacjent jest inny, dlatego plan terapii dostosowujemy do osobistych potrzeb.

Wykwalifikowani specjaliści

Jesteśmy Specjalistami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz z wieloma kursami.

Zawsze profesjonalna obsługa

Dbamy, by nasza obsługa stała na najwyższym poziomie, a pacjenci czuli się komfortowo.

Na skróty

Przewiń na górę
Otwórz WhatsApp
Cześć 👋
Napisz w czym możemy Ci pomóc :)