Fizjoterapia Wrocław
Jadwiga Janik
SMS nr tel. 669 126 577
Numer Prawa wykonywania zawodu – 9247
Fizjoterapia Dorosłych
SANO Wasze Centrum Zdrowia / Centrum Rozwoju Dzieci i Niemowląt w Lutyni oferuje leczenie dorosłych pacjentów różnymi metodami fizjoterapii. Zapraszamy do naszego Centrum, jeśli doskwiera Ci ból, zmagasz się z kontuzjami lub dochodzisz do siebie po urazie. Jadwiga Janik zadba o Twoje dobre samopoczucie i postara się pomóc Ci w jak najszybszym odzyskaniu sprawności i zdrowia.
Fizjoterapia może pomóc pacjentowi poradzić sobie z bólem, pozwalając jednocześnie zredukować ilość przyjmowanych leków przeciwbólowych. W niektórych przypadkach dzięki fizjoterapii możliwe jest uniknięcie leczenia operacyjnego. Fizjoterapia Wrocław ma szczególne znaczenie dla pacjentów po różnego rodzaju urazach i wypadkach
ZLIKWIDUJ BÓL, POCZUJ SWOBODĘ RUCHU
Od wielu lat Jadwiga zajmuje się fizjoterapią narządu ruchu. Likwiduje ból i przywraca sprawność swoim pacjentom. W sposób profesjonalny stawia diagnozę i planuje terapię.
Wsparcie w powrocie do pełnej sprawności ruchowej dzięki fizjoterapia Wrocław
Jadwiga w swojej codziennej pracy pomaga pacjentom zapomnieć o bólu i trudnościach z poruszaniem się. Dba poprzez fizjoterapię o przywrócenie pełnej sprawności po kontuzjach, interwencjach chirurgicznych czy chorobach neurologicznych. Pomaga eliminować wady postawy oraz dolegliwości bólowe spowodowane siedzącym trybem życia.
Edukacja pacjenta w trakcie fizjoterapii
Jadwiga kładzie mocny nacisk na edukację pacjentów – uczy jaką postawę przyjmować na co dzień oraz jak przygotować się do wysiłku fizycznego, aby eliminować ryzyko wystąpienia kontuzji i przeciążeń.
Zmiana wzorców ruchowych
Praca z pacjentem w gabinecie to dla Jadwigi pierwszy krok do poprawy jego sprawności. Aby zapewnić pełen sukces terapii i utrwalić jej efekty, pomaga pacjentom pracować nad zmianą ich wzorców ruchowych. Nikt z nas nie jest przecież tylko chorą ręką lub nogą bądź samym bolącym kręgosłupem. Nasz organizm jest złożony z wielu elementów, których prawidłowe funkcjonowanie może zapewnić jedynie zrównoważona terapia.
Różnorodne formy fizjoterapii
Każdego dnia narażamy się na przeciążenia spowodowane nieprawidłową postawą, siedzącym trybem życia, czy wręcz przeciwnie – nadmiernym i obciążającym wysiłkiem fizycznym. Dlatego Jadwiga oferuje różnorodne formy terapii. Pracuje z pacjentami m.in. z pourazowymi i przeciążeniowymi bólami kręgosłupa, po urazach kolana czy kostki. Pomaga w terapii zwyrodnienia stawu biodrowego, terapii barku i łokcia, dłoni i nadgarstka.
Dynamiczny rozwój fizjoterapii spowodował rozwój wielu metod terapeutycznych, które zwiększają skuteczność leczenia. Metoda McKenzie, terapia powięziowa, PNF, Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich czy terapia manualna to jedne z wielu metod, które zwiększają efektywność leczenia i przyspieszają powrót do sprawności. Skuteczność tych metod jest potwierdzona wieloma badaniami naukowymi.
Wiedza, która pomaga w skutecznej fizjoterapii
Kursy i szkolenia:
– CMKP – Tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii,
– Kurs Medycyny Manualnej (A. Rakowski),
– Terapia zaburzeń czynności struktur dna miednicy,
– Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborn / Evjent,
– Strukturalna praca z ciałem w koncepcji taśm mięśniowych T.Myersa,
– Diagnozowanie i leczenie tkanek miękkich,
– Metoda McKenziego,
– Podstawy technik osteopatycznych,
– Kurs Podstawowy i Rozwijający w koncepcji PNF,
– Trening powięziowy,
– Kinesiology Taping.
Odczuwane korzyści po fizjoterapii
– rozluźnienie napiętych mięśni,
– złagodzenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, miednicy, kończyn,
– uniknięcie nasilenia objawów oraz postępu degeneracji narządu,
– powstrzymanie rozwoju zmian zwyrodnieniowych,
– możliwość uzyskania wyprostowanej pozycji ciała,
– relaks,
– poprawa samopoczucia.
Czy fizjoterapia Wrocław jest bezpieczna?
Fizjoterapia Wrocław jest bezpieczna, jeśli jest wykonywana przez wykwalifikowanego i doświadczonego terapeutę, który zna przeciwwskazania i ograniczenia do stosowania poszczególnych metod i technik. Terapeuta powinien dokładnie zbadać pacjenta, zapytać o jego historię choroby i leki, które przyjmuje, a także o jego oczekiwania i cele terapeutyczne. Powinien monitorować stan pacjenta podczas i po zabiegu, reagować na jego sygnały i dostosowywać terapię do jego potrzeb i reakcji. Fizjoterapia jest bezpieczna, jeśli pacjent współpracuje z terapeutą, przestrzega jego zaleceń, zgłasza wszelkie niepokojące objawy lub skutki uboczne i nie przerywa leczenia bez konsultacji.
Metody Terapii
Terapia Manualna
Terapia manualna to metody i techniki pracy z ludzkim ciałem, które służą przywróceniu jego prawidłowego funkcjonowania. Wykorzystuje wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki do ustalenia dokładnej diagnozy, a następnie leczenia konkretnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu.
Metoda McKenzie
Znana również jako MDT (Mechanical Diagnosis and Therapy). Jest to metoda mechanicznego diagnozowaniea i terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Metoda McKenziego oferuje wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem.
Metoda PNF
PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu), nazywana także torowaniem nerwowo-mięśniowym jest kompleksowym systemem terapeutycznym skupiającym się na pracy nad określoną, zaburzoną funkcją ruchową.
Metody Terapii
Terapia Powięziowa
Trening powięziowy ukierunkowany jest na odnowę powięzi – tkanki łącznej i poprawieniu funkcjonowania całego układu ruchu, poprawę sprawności, elastyczności, a przede wszystkim zapobieganie kontuzjom. Zalecany w profilaktyce chorób układu ruchu, w tym kręgosłupa, ponieważ elastyczna powięź gwarantuje bezpieczeństwo układu mięśniowego i kostno-stawowego.
Terapia Tkanek Miękkich
Terapia tkanek miękkich polega na wykorzystaniu określonych technik manualnych, mających na celu usunięcie napięć i dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego. Wstępem do terapii manualnej jest zawsze ocena stanu napięcia poszczególnych mięśni, ich bolesności bądź asymetrii pomiędzy dwiema stronami ciała.
Kinesiotaping
Metoda ta wykorzystuje naturalne procesy samoleczenia organizmu. Ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę (receptory bólu, czucia głębokiego) oraz na układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Równocześnie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry poprzez uaktywnienie systemu znieczulenia.