ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia – zachód Wrocławia

Magister fizjoterapii Agnieszka Niechciał
Wyślij SMS po nr tel. 669 367 538

Nazywam się Agnieszka Niechciał i jestem fizjoterpeutą, który od ponad 10 lat specjalizuje się w rehabilitacji dzieci. Oprócz bycia terapeutą jestem mamą dwójki wspaniałych dzieci Jaśminy i Ziemka.

Praca z dziećmi zawsze była dla mnie ważna, dzięki temu czułam, że mogę pomóc wydobyć największy możliwy potencjał dzieci poprzez systematyczną pracę nad ich motoryką. Zauważyłam, że najlepsze efekty można osiągnąć nie tylko samą pracą z ciałem ale przede wszystkim poprzez przekazanie wiedzy i kompetencji rodzicom. Dzięki temu dzieci pokonują swoje trudności i bariery oczywiście na miarę swoich możliwości.

Moją misją jest pomaganie w uzyskaniu komfortu i jakości życia dzieci oraz ich rodziców o którym marzą poprzez wydobywanie maksymalnego potencjału dziecka ale przede wszystkim rodzica, który pełni ogromną rolę w życiu małego człowieka od samego początku.

W swojej praktyce wykorzystuje przede wszystkim koncepcje neurorozwojową NDT-Bobath, która jest trzonem w moim myśleniu i postępowaniu terapeutycznym. Techniki stosowane w terapii NDT-Bobath bardzo mocno łączą się z założeniami teorii Integracji Sensorycznej, która nie patrzy jedynie na sferę motoryczną ale także emocjonalną i poznawczą. Spotykam się z coraz większą liczbą niemowląt, które mierzą się z  trudnościami sensorycznymi i aby im pomóc bardzo ważne jest zrozumienie objawów ze strony rodzica przy ścisłej współpracy z terapeutą. Stosuje również terapię czaszkowo krzyżową, aby obniżyć pobudliwość układu nerwowego i przywrócić równowagę w organizmie – ale zastosowań tej wspaniałej terapii jako uzupełnienie jest bardzo wiele.

Na skróty

Przewiń na górę