ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia pod Wrocławiem

Rehabilitacja Niemowląt Wrocław

Kompleksowe podejście do rehabilitacji niemowląt

Wieloletnie doświadczenie, poparte najnowszymi badaniami oraz aktualną wiedzą z zakresu terapii dziecięcej, pozwoliły nam na pracę wg. holistycznego modelu terapeutycznnego, który pozwala nam na odpowiednią opiekę nad naszymi małymi pacjentami.

Jeśli zaobserwowałeś nieprawidłowości w rozwoju swojego dziecka lub po prostu niepokoi Cię jego zachowanie – zapraszamy na konsultację! To bardzo ważne, by ewentualne zaburzenia rozwoju psychoruchowego lub zachowań emocjonalnych wcześnie i dobrze zdiagnozować.
Zostało udowodnione, że wczesna rehabilitacja niemowląt pobudza powstawanie nowych połączeń w korze mózgowej. Mózg bowiem ma pewną liczbę komórek, które mogą się różnicować w zależności od potrzeby oraz kompensować pracę tych zniszczonych. Im mniejsze dziecko, tym plastyczność jego mózgu jest większa. Dlatego rehabilitację należy podjąć niezwłocznie po stwierdzeniu nieprawidłowości. W przeciwnym razie problem może się pogłębić i w późniejszym okresie utrudnić normalne funkcjonowanie.

Kliknij w ikonkę i dowiedz się więcej na temat naszych usług rehabilitacji niemowląt:

Terapia NDT-Bobath

Fizjoterapeuta dziecięcy Wrocław. Koncepcja NDT Bobath bazuje na wiedzy o prawidłowym rozwoju dziecka i jest wciąż aktualizowana na podstawie najnowszych doniesień medycyny. Uwzględnia umiejętności oraz deficyty nad którymi należy pracować. Ważne jest wczesne rozpoczęcie terapii zanim wzorce patologiczne staną się nawykowymi (wczesna interwencja). Terapia prowadzona jest indywidualnie z uwzględnieniem możliwości fizycznych, osobowości i dostosowana do tempa dziecka.

Wizyta Diagnostyczna

Ocena diagnostyczna obejmuje obserwacje motoryki spontanicznej dziecka w warunkach domowych. Pozwala to zauważyć ewentualne deficyty w przyjaznym dla dziecka środowisku. Analizie podlega etap rozwoju jaki dziecko prezentuje i porównanie z oczekiwanym, oraz jakość wykonywanych ruchów w różnych pozycjach: na plecach, brzuchu, boku, a także w pozycjach wyższych jeżeli dziecko jest starsze.

Pielęgnacja Niemowląt

Prawidłowo wykonywana pielęgnacja niemowlęcia może wspomóc rozwój ruchowy dziecka w sposób naturalny. W rehabilitacji niemowląt, instruktaż prawidłowej pielęgnacji, jest nieodłącznym elementem terapii NDT Bobath. W ramach tych spotkań, rodzice uczą się nie tylko praktycznych umiejętności z zakresu prawidłowej pielęgnacji ale też, jak obchodzić się z dzieckiem ze spokojem i pewnością.

Metoda rehabilitacji niemowląt Bobath

Jest to metoda skierowana niemowlętom, które urodziły się przedwcześnie. Jeśli Twoje dziecko nie unosi głowy, preferuje jedną stronę ciała, nie lubi leżeć na brzuchu, odgina się i pręży, zaciska piąstki, nie chwyta zabawek, nie obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, nie podpiera się, jest niespokojne lub mało ruchliwe, nie siada, nie czworakuje, ma asymetrię, to ten rodzaj terapii będzie dla niego wskazany.

Pomagamy w:

– Zaburzeniach napięcia mięśniowego,
– Asymetrycznym ułożeniu ciała,
– Opóźnieniach rozwoju ruchowego,
– Kręczach szyi,
– Uszkodzeniach okołoporodowych,
– Zaburzeniach neurologicznych,
– Wadach stóp u niemowląt.

JUŻ JEST – NASZA KARTA PODARUNKOWA NA ZABIEGI!
Możesz ją kupić w naszym sklepie internetowym

Rehabilitacja Niemowląt Wrocław
Rehabilitacja Niemowląt Wrocław

Na skróty

Przewiń do góry