ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia

Świecowanie uszu - Wrocław Lutynia.

Świecowanie wykonuje Malwina Pawłowska
Napisz SMS z prośbą o kontakt w sprawie świecowania uszu na nr tel. 533 104 479
lub napisz do nas email – sanorejestracja@gmail.com

Świecowanie uszu

Świecowanie uszu – metoda tzw. świecowania uszu wywodzi się z tradycyjnej medycyny ludowej Dalekiego Wschodu oraz Indian Ameryki Północnej. W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy: Hopi i Cherokce oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego. Poprzez Indian Hopi – ludzi których charakteryzowała rozległa wiedza dotycząca różnych metod leczniczych oraz wielki rozwój duchowy – wiedza dotycząca świecowania dotarła do Europy.

Jak wygląda świecowanie uszu

Zabieg ten pozwala odprężyć całe ciało. Jest przyjemny i efektywny. Pacjent kładzie się na boku na stole, a kojąca atmosfera pozwala się zrelaksować i uspokoić. Głowę i okolice ucha zabezpiecza się, a odsłonięte jest tylko ucho, aby terapeuta miał do niego łatwy dostęp.

Naturalną świecę umieszcza się w uchu, aby oczyścić uszy z woskowiny i innych zanieczyszczeń. Świece używane do zabiegów są wykonywane ręcznie, mają postać rurki z nawoskowanego płótna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Dodatkowo świece nasączone są specjalnymi olejkami leczniczymi. Podczas zabiegu prąd podciśnienia wyciąga wszelkie osady i nadmiar woskowiny z kanałów usznych, ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje przywrócenie prawidłowego obiegu energii.

Terapię warto powtarzać, aby uzyskać najlepsze i długotrwałe efekty. Choć już po pierwszym zabiegu, można zauważyć pozytywne zmiany. Warto zapytać lekarza o najlepiej dobraną częstotliwość zabiegów. 

świecowanie uszu wrocław-02
świecowanie uszu wrocław-02

Korzyści i efekty świecowania uszu

Zabieg świecowania uszu jest relaksującym i przyjemnym doznaniem. Oprócz pozbycia się nagromadzonych zanieczyszczeń, które są efektywnie usuwane podczas zabiegu, możemy odczuć też wiele innych efektów. Ciepło świecy wpływa na odblokowanie zatkanego nosa, oddech jest głębszy, lżejszy i spokojniejszy. Dzięki rozgrzaniu okolic ucha, można złagodzić wszelkie bóle głowy i zatok, a lepszy przepływ krążenia w tych obszarach przyczynia się do wzmacniania naszej naturalnej odporności.

Dzięki zabiegowi polepsza się jakość słuchu, która często może być zakłócona poprzez nadmiernie nagromadzoną ilość woskowiny. Na świecowanie uszu w Gdyni zapraszamy wszystkich, którzy zmagają się z bolesnością uszu, zatok i głowy. Polecamy ten zabieg zarówno osobom młodym, jak i starszym, którzy chcą poczuć ulgę i zadbać o jakość swojego słuchu.

Na skróty

Przewiń do góry