ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia – zachód Wrocławia – Psycholog Dla Młodzieży Wrocław

Psycholog dla Młodzieży Wrocław

Dagmara Danielczyk-Słomian
SMS nr tel. 504 392 478

Konsultacje wychowawcze - psycholog dla młodzieży

Spotkanie mające na celu omówienie trudności wychowawczych, z którymi borykają się rodzice i zaproponowanie oddziaływań naprawczych.

Spotkanie z Dagmarą – psychologiem dla młodzieży pozwoli dociec, jakie mechanizmy kierują postępowaniem dziecka. Podczas konsultacji można wypracować narzędzia przeciwdziałające trudnym zachowaniom, łagodzące ich skutki oraz pomagające zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.

Głównym celem konsultacji jest omówienie z rodzicami doświadczanych trudności w relacji z dzieckiem i wspólne poszukiwanie rozwiązań. Podczas konsultacji rodzice mogą uzyskać wskazówki – jak reagować, gdy dziecko oddala się, tracą z nim kontakt, doświadcza silnego lęku, ma napady agresji, trudności adaptacyjne w szkole, buntuje się, nie słucha poleceń, „jest w swoim świecie”.

Konsultacje wychowawcze to forma wsparcia dla rodziców, którzy przeżywają trudności w kontakcie ze swoim dzieckiem lub chcą poprawić swoje kompetencje wychowawcze. Polegają na rozmowie z psychologiem dla młodzieży, który pomaga rodzicom zrozumieć potrzeby, emocje i zachowania dziecka, a także podpowiada skuteczne metody radzenia sobie z problemami i budowania bliskiej relacji z dzieckiem.

Psycholog dla młodzieży Wrocław pomaga również w rozumieniu dlaczego Rodzicowi trudno inaczej reagować na zachowanie dziecka. Jak jego postawa, doświadczenia życiowe, emocje mogą wpływać na funkcjonowanie i zachowanie dziecka.

Konsultacje wychowawcze skierowane są do rodziców, którzy:

– mają wątpliwości, co do tego jak postępować z dzieckiem i w jaki sposób rozumieć jego zachowanie,
– są zaniepokojeni stanem emocjonalnych bądź zachowaniem dziecka,
– mają problemy ze stawianiem granic i wyciąganiem konsekwencji,
– nie radzą sobie z własnymi emocjami wobec dziecka,
– chcą rozumieć potrzeby i emocje swoich dzieci,
– chcą znaleźć „wspólny język” z dzieckiem,
– oraz chcą pomóc swojemu dziecku i możliwie najlepiej wspierać je w kryzysowej sytuacji, w której się znalazło, np. rozwód, choroba, trudności w szkole, trudności w relacjach z rówieśnikami.

Na konsultacje wychowawcze można się udać gdy:

– nie czujecie się się dobrze w roli rodzica i chcecie się rozwijać w tym obszarze,
– macie wątpliwości czy stosowane metody wychowawcze są odpowiednie i skuteczne,
– przeżywacie trudności związane z napadami złości, lękami, nieśmiałością, niechęcią do nauki czy kontaktów z rówieśnikami dziecka,
– zmagacie się z kryzysami rodzinnymi, takimi jak rozwód, przeprowadzka, choroba czy śmierć bliskiej osoby,
– chcecie się nauczyć lepiej słuchać i rozmawiać z dzieckiem,
– chcecie wzmocnić samoocenę i poczucie własnej wartości dziecka,
– oraz chcecie ustalić granice i oczekiwania wobec dziecka.

Konsultacje wychowawcze u psychologa dla młodzieży mogą być jednorazowe lub cykliczne, w zależności od potrzeb i celów rodziców. Na konsultacje przychodzą sami rodzice lub opiekunowie, bez dziecka.

Na skróty

Przewiń na górę