ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia – zachód Wrocławia

Szkoła Rodzenia Wrocław

Położna Monika Adamek
tel. 504 980 197

Monika poza Szkołą Rodzenia prowadzi u nas:

Szkoła Rodzenia

Szkoła rodzenia wrocław

Narodziny dziecka to niesamowite wydarzenie w życiu rodziny. Jeśli szukacie miejsca i osoby, która wzmocni w Was wiarę w to, że jesteście stworzone by urodzić dziecko i je wychować zapraszam do mojej Szkoły Rodzenia. Pomogę Wam pokonać lęki i obawy. Wskażę drogowskazy, dzięki którym będziecie mogli uniknąć wielu błędów, oraz pokażę prawdę, taką jaka ona jest – pozbawioną mitów, fake newsów i fałszywych hipotez. Z moich wieloletnich doświadczeń jako położnej, będę budować w Was odwagę i pewność siebie, a wszystko uzupełnione zostanie cenną wiedzą fizjoterapeuty dzieci.

Program Szkoły Rodzenia obejmuje:
– Przygotowanie do porodu,
– Przygotowanie do karmienia piersią,
– Przygotowanie do opieki nad noworodkiem.
– Prowadzę zajęcia w małych grupach. Cały kurs trwa 12 godzin zegarowych i jest podzielony na 6 spotkań (w tym jedno z fizjoterapeutą dziecięcym).

Zapraszam na moją Szkołę Rodzenia do SANO w Lutyni koło Wrocławia – Monika Adamek. 
Cena kursu: cennik

Położna Monika Adamek

Pracuję jako położna od 2006 r. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując na sali porodowej, oddziale położniczo- ginekologicznym oraz noworodkowym. Prowadziłam również przez 2 lata szkołę rodzenia. Obecnie jestem położną środowiskową.

Ukończyłam studia magisterskie oraz wiele kursów poszerzających moją wiedzę i ciągle się uczę. Jestem specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego. 

Jeśli chcecie podzielę się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem (również osobistym, bo jestem mamą dwójki dzieci). Oferuję indywidualne przygotowanie do porodu, wsparcie w karmieniu piersią, wizyty patronażowe. Zapraszam do kontaktu.

Szkoła Rodzenia, wiedza, która daje wsparcie podczas porodu

– w małych grupach liczących 4 kobiety oraz osoby im towarzyszące wytwarza się atmosfera sprzyjająca swobodnemu zadawaniu nawet bardzo intymnych pytań.
Wiem, że tylko w małej grupie jest możliwa spokojna rozmowa i warsztatowe prowadzenie zajęć, dlatego stawiam na taką właśnie formę pracy.
– Położnictwo przechodzi w Polsce od kilku lat wielką przemianę dlatego nieustannie się szkolę, aby przekazywać Wam najbardziej aktualną i profesjonalną wiedzę.
– Zajęcia szkoły rodzenia prowadzę korzystając z prezentacji multimedialnych, lalek, pieluch, piłek, i wielu innych zaskakujących czasem rzeczy, które bywają bardzo przydatne w początkach rodzicielstwa.
– Podczas szkoły rodzenia przygotowuję Was do świadomego, aktywnego porodu oraz do naturalnego, przepełnionego bliskością i spokojem rodzicielstwa.
– Na zajęcia szkoły rodzenia najlepiej zacząć chodzić między 6, a 8 miesiącem ciąży, ale jeśli czujecie, że wolicie przyjść wcześniej lub jesteście spóźnieni – oczywiście zapraszam równie gorąco!

Jak się przygotować na Szkołę Rodzenia

Jeśli masz taką możliwość i chęć, zaproś na szkołę rodzenia swojego partnera. Będzie to dla Was okazja do wspólnego przygotowania się do porodu i nawiązania kontaktu z dzieckiem. Partner będzie mógł lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i emocje oraz dowiedzieć się, jak Ci pomagać podczas porodu.

Na szkole rodzenia dowiesz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy na temat ciąży, porodu i połogu. Nie bój się zadawać pytań i rozwiewać swoich wątpliwości. Skorzystaj z okazji do nawiązania kontaktu z innymi przyszłymi rodzicami i wymiany doświadczeń. Bądź aktywna podczas ćwiczeń fizycznych i relaksacyjnych oraz praktycznych warsztatów dotyczących opieki nad noworodkiem.

Czego dowiesz się na Szkole Rodzenia

  • Ciąża – jak zmienia się ciało kobiety i rozwija się dziecko w kolejnych tygodniach ciąży, jak dbać o zdrowie i samopoczucie w tym okresie.
  • Poród – jak rozpoznać objawy zbliżającego się porodu, jak przebiega poród naturalny i cesarskie cięcie, jakie są rodzaje znieczulenia i komplikacje porodowe oraz jak sobie radzić z bólem i stresem.
  • Połóg – co dzieje się z ciałem kobiety po porodzie, jak dbać o higienę intymną i ranę po nacięciu lub cesarskim cięciu, jak zapobiegać infekcjom i zakrzepom oraz kiedy można wznowić współżycie seksualne.
  • Karmienie piersią – dlaczego jest ważne dla matki i dziecka, jak prawidłowo przystawić niemowlę do piersi, jak rozwiązywać problemy z laktacją (np. bolesne brodawki czy zapalenie piersi) oraz ile czasu należy karmić piersią.
  • Opieka nad noworodkiem – jak pielęgnować skórę, paznokcie i włosy maluszka, jak przewijać pieluchy jednorazowe lub wielorazowe oraz usuwać smółkę, jak kąpać niemowlaka w wanience lub wiaderku oraz ubierać go odpowiednio do temperatury otoczenia.

Dlaczego warto wybrać się na Szkołę Rodzenia

Szkoła rodzenia pomaga oswoić się z tematem porodu, opanować lęk i emocje,
Szkoła rodzenia umożliwia kontakt z ludźmi, którzy przeżywają takie same niepokoje i doświadczenia,
Szkoła rodzenia zapewnia wiedzę i umiejętności dotyczące fizjologii ciąży, porodu i połogu, odżywiania i higieny kobiety ciężarnej, pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, pierwszej pomocy i wielu innych zagadnień,
Szkoła rodzenia podnosi samoocenę i pewność siebie kobiety ciężarnej oraz jej partnera,
Szkoła rodzenia zwiększa szansę na bezpieczny poród oraz zmniejsza ryzyko urazów kanału rodnego, nacięcia krocza czy depresji poporodowej.

Szkoła rodzenia to doskonałe miejsce do przygotowania się do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu.

JUŻ JEST – NASZA KARTA PODARUNKOWA NA ZABIEGI!
Możesz ją kupić w naszym sklepie internetowym

Dlaczego SANO?

Pozytywny, energiczny zespół

Jesteśmy zgranym zespołem, potrafimy współpracować i tworzymy przyjazną atmosferę.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy pacjent jest inny, dlatego plan terapii dostosowujemy do osobistych potrzeb.

Wykwalifikowani specjaliści

Jesteśmy Specjalistami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym oraz z wieloma kursami.

Zawsze profesjonalna obsługa

Dbamy, by nasza obsługa stała na najwyższym poziomie, a pacjenci czuli się komfortowo.

Na skróty

Przewiń na górę
Otwórz WhatsApp
Cześć 👋
Napisz w czym możemy Ci pomóc :)