ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia – zachód Wrocławia – Szkoła Rodzenia Wrocław

Szkoła Rodzenia Wrocław

Położna Monika Adamek
tel. 504 980 197

Monika poza Szkołą Rodzenia prowadzi u nas:

Szkoła Rodzenia

Szkoła rodzenia wrocław

Narodziny dziecka to niesamowite wydarzenie w życiu rodziny. Jeśli szukacie miejsca i osoby, która wzmocni w Was wiarę w to, że jesteście stworzone by urodzić dziecko i je wychować zapraszam do mojej Szkoły Rodzenia. Pomogę Wam pokonać lęki i obawy. Wskażę drogowskazy, dzięki którym będziecie mogli uniknąć wielu błędów, oraz pokażę prawdę, taką jaka ona jest – pozbawioną mitów, fake newsów i fałszywych hipotez. Z moich wieloletnich doświadczeń jako położnej, będę budować w Was odwagę i pewność siebie, a wszystko uzupełnione zostanie cenną wiedzą fizjoterapeuty dzieci.

Program Szkoły Rodzenia obejmuje przygotowanie:
– po pierwsze do porodu,
– następnie do karmienia piersią,
– po trzecie do opieki nad noworodkiem.
– Prowadzę zajęcia w małych grupach. Cały kurs trwa 12 godzin zegarowych i jest podzielony na 6 spotkań (w tym jedno z fizjoterapeutą dziecięcym).

Zapraszam na moją Szkołę Rodzenia do SANO w Lutyni koło Wrocławia – Monika Adamek. 
Cena kursu: cennik

Położna Monika Adamek

Pracuję jako położna od 2006 r. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując na sali porodowej, oddziale położniczo- ginekologicznym oraz noworodkowym. Prowadziłam również przez 2 lata szkołę rodzenia. Obecnie jestem położną środowiskową.

Ukończyłam studia magisterskie oraz wiele kursów poszerzających moją wiedzę i ciągle się uczę. Jestem specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego. 

Jeśli chcecie podzielę się z Wami moją wiedzą i doświadczeniem (również osobistym, bo jestem mamą dwójki dzieci). Oferuję indywidualne przygotowanie do porodu, wsparcie w karmieniu piersią, wizyty patronażowe. Zapraszam do kontaktu.

Szkoła Rodzenia, wiedza, która daje wsparcie podczas porodu

– w małych grupach liczących 4 kobiety oraz osoby im towarzyszące wytwarza się atmosfera sprzyjająca swobodnemu zadawaniu nawet bardzo intymnych pytań.
Wiem, że tylko w małej grupie jest możliwa spokojna rozmowa i warsztatowe prowadzenie zajęć, dlatego stawiam na taką właśnie formę pracy.
– Położnictwo przechodzi w Polsce od kilku lat wielką przemianę dlatego nieustannie się szkolę. Aby przekazywać Wam najbardziej aktualną i profesjonalną wiedzę.
– Zajęcia szkoły rodzenia prowadzę korzystając z prezentacji multimedialnych, lalek, pieluch, piłek. Oraz wielu innych zaskakujących czasem rzeczy, które bywają bardzo przydatne w początkach rodzicielstwa.
– Podczas szkoły rodzenia przygotowuję Was do świadomego, aktywnego porodu oraz do naturalnego, przepełnionego bliskością i spokojem rodzicielstwa.
– Na zajęcia szkoły rodzenia najlepiej zacząć chodzić między 6, a 8 miesiącem ciąży. Sle jeśli czujecie, że wolicie przyjść wcześniej lub jesteście spóźnieni – oczywiście zapraszam równie gorąco!

Szkoła Rodzenia – kiedy zacząć chodzić na zajęcia?

Zajęcia w szkole rodzenia powinny rozważyć kobiety w ciąży bez względu na to, czy jest to ich pierwsza, czy kolejna ciąża. Dzięki zajęciom ciężarna uczy się odpowiednich technik łagodzenia bólu, oddechu podczas porodu, a także opieki nad maluszkiem. Dowiaduje się także więcej na temat laktacji oraz karmienia piersią. Wiedza medyczna ciągle się rozwija, a od poprzedniego porodu można też zapomnieć prawidłowej techniki oddechowej i lepiej, aby położna przećwiczyła to raz jeszcze z ciężarną.

Jak się przygotować na Szkołę Rodzenia

Jeśli masz taką możliwość i chęć, zaproś na szkołę rodzenia swojego partnera. Będzie to dla Was okazja do wspólnego przygotowania się do porodu i nawiązania kontaktu z dzieckiem. Partner będzie mógł lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i emocje oraz dowiedzieć się, jak Ci pomagać podczas porodu.

Na szkole rodzenia dowiesz się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy na temat ciąży, porodu i połogu. Nie bój się zadawać pytań i rozwiewać swoich wątpliwości. Skorzystaj z okazji do nawiązania kontaktu z innymi przyszłymi rodzicami i wymiany doświadczeń. Bądź aktywna podczas ćwiczeń fizycznych i relaksacyjnych oraz praktycznych warsztatów dotyczących opieki nad noworodkiem.

Czego dowiesz się na Szkole Rodzenia

  • Ciąża – jak zmienia się ciało kobiety i rozwija się dziecko w kolejnych tygodniach ciąży, jak dbać o zdrowie i samopoczucie w tym okresie.
  • Poród – jak rozpoznać objawy zbliżającego się porodu, jak przebiega poród naturalny i cesarskie cięcie, jakie są rodzaje znieczulenia i komplikacje porodowe oraz jak sobie radzić z bólem i stresem.
  • Połóg – co dzieje się z ciałem kobiety po porodzie, jak dbać o higienę intymną i ranę po nacięciu lub cesarskim cięciu, jak zapobiegać infekcjom i zakrzepom oraz kiedy można wznowić współżycie seksualne.
  • Karmienie piersią – dlaczego jest ważne dla matki i dziecka, jak prawidłowo przystawić niemowlę do piersi, jak rozwiązywać problemy z laktacją (np. bolesne brodawki czy zapalenie piersi) oraz ile czasu należy karmić piersią.
  • Opieka nad noworodkiem – jak pielęgnować skórę, paznokcie i włosy maluszka, jak przewijać pieluchy jednorazowe lub wielorazowe oraz usuwać smółkę, jak kąpać niemowlaka w wanience lub wiaderku oraz ubierać go odpowiednio do temperatury otoczenia.

Dlaczego warto wybrać się na Szkołę Rodzenia

– pomaga oswoić się z tematem porodu, opanować lęk i emocje,
– umożliwia kontakt z ludźmi, którzy przeżywają takie same niepokoje i doświadczenia,
– zapewnia wiedzę i umiejętności dotyczące fizjologii ciąży, porodu i połogu, odżywiania i higieny kobiety ciężarnej, pielęgnacji noworodka, karmienia piersią, pierwszej pomocy i wielu innych zagadnień,
– podnosi samoocenę i pewność siebie kobiety ciężarnej oraz jej partnera,
– zwiększa szansę na bezpieczny poród oraz zmniejsza ryzyko urazów kanału rodnego, nacięcia krocza czy depresji poporodowej.

Szkoła rodzenia to doskonałe miejsce do przygotowania się do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu.

Czy warto wybrać się na Szkołę Rodzenia z partnerem?

Tak, warto zabrać partnera na szkołę rodzenia. Partner może Ci pomóc w ostatnim okresie ciąży i podczas porodu, np. poprzez masaż, ucisk, podawanie wody czy bardzo ważne wsparcie emocjonalne. Może też nauczyć się podczas szkoły rodzenia jak pielęgnować i opiekować się noworodkiem. Wspólne uczestnictwo w szkole rodzenia sprzyja także integracji.

Oczywiście Twój partner może nauczyć się podczas szkoły rodzenia Wrocław wielu potrzebnych rzeczy. Szczególnie tych, które mogą mu pomóc w byciu lepszym ojcem i wsparciem dla Ciebie jak: 
– przebiega ciąża i poród i jakie są objawy i sytuacje wymagające udania się do szpitala,
– przygotować się do porodu i co zabrać ze sobą do szpitala,
– być obecnym i pomocnym na sali porodowej, np. poprzez masaż, ucisk, podawanie wody czy wspieranie emocjonalne,
– pielęgnować i karmić noworodka i jak rozumieć jego język,
– wspierać partnerkę w połogu i w powrocie do formy po porodzie,
– radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi po porodzie i jak budować więź z dzieckiem.

Czy Szkoła Rodzenia jest obowiązkowa?

Nie, szkoła rodzenia Wrocław nie jest obowiązkowa. To indywidualna decyzja każdej pary, czy chce skorzystać z takiej formy przygotowania do porodu i rodzicielstwa. Niektórzy z rodziców uważają, że szkoła rodzenia jest im niepotrzebna, bo mają już doświadczenie lub mogą znaleźć informacje w innych źródłach. Inni natomiast cenią sobie możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności od specjalistów, zadawania pytań i wymiany doświadczeń z innymi przyszłymi rodzicami. Podsumowując wybór należy do Ciebie i Twojego partnera.

Czy Szkoła Rodzenia pomoże mi zmniejszyć lęk przed porodem?

Lęk przed porodem jest naturalnym uczuciem, które dotyka wiele kobiet w ciąży. Może być spowodowany obawą przed bólem, utratą kontroli, nieznanymi lub traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości. Może także wpływać na samopoczucie kobiety oraz jej dziecka – warto szukać sposobów na jego zmniejszenie.

Lęk można zmniejszyć poprzez edukację oraz zdobywanie wiedzy i informacji o przebiegu ciąży i porodu z profesjonalnych źródeł, w tym ze szkoły rodzenia Wrocław. Możesz też rozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę i wyrażać swoje obawy i oczekiwania. Pomocne jest także wsparcie emocjonalne ze strony partnera, rodziny lub przyjaciół. Możesz poprosić kogoś bliskiego, aby towarzyszył Ci w czasie porodu i dawał Ci poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu. Możesz nawiązać kontakt z innymi kobietami w ciąży lub mamami, które podzielą się swoimi doświadczeniami i radami. Jeśli lęk przed porodem jest bardzo silny i utrudnia Ci funkcjonowanie, możesz skorzystać z pomocy psychologa. Pomoże Ci zrozumieć przyczyny Twojego lęku i nauczy Cię technik radzenia sobie z nim.

Podsumowując pamiętaj, że lęk przed porodem jest normalny i nie musisz się go wstydzić. Ważne jest, aby szukać wsparcia, które pomoże Ci przeżyć ten wyjątkowy moment w życiu.

Na skróty

Przewiń na górę