ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia

W naszym centrum przyjmują także specjaliści od dorosłych.

Kliknij w ikonkę i dowiedz się więcej na temat naszych usług:

Rehabilitacja dorosłych

Terapia manualna wg. koncepcji Kaltenborna-Evjentha zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności narządu ruchu, które wywodzą się z zaburzeń strukturalnych i towarzyszą im lub są ich następstwem. Metoda McKenziego to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Została opracowana przez Robina McKenziego. Jej głównym czynnikiem wyróżniającym się na tle innych metod jest nie ograniczanie się tylko do zlikwidowania dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Kinesiology Taping dla dorosłych

Zabiegi polegają na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami. Mimo że działanie to może wydawać się powierzchowne, w rezultacie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu struktur i układów w ludzkim ciele. Taśmy, a raczej ich odpowiednie aplikacje, oddziałują przede wszystkim na tzw. części miękkie układu ruchu, tj: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe. Ponadto, jeżeli oklejanie jest zgodne z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, plastry wspomagają też działanie układu krążenia.

Masaż hawajski LOMI LOMI NUI

Masaż Lomi Lomi Nui rozluźnia mięśnie, uwalniając ciało od napięć wywołanych przez stres i przywracając tym samym swobodny przepływ energii w organiźmie. Przynosi głębokie odprężenie, pomaga w leczeniu nerwic, bezsenności i migreny. Skutecznie likwiduje bóle pleców i zwiększa elastyczność stawów. Masaż Lomi Lomi Nui to zastrzyk pozytywnej energii, pozwalający odzyskać harmonię, którą tracimy w pośpiechu codziennego życia.

Masaż relaksacyjny

Masaże relaksacyjne stosuje się, aby przynieść ulgę spiętym mięśniom wynikającym ze stresu, przemęczenia czy wysiłku fizycznego, znieść bóle mięśniowe, zapobiec kontuzjom i zrelaksować nasze ciało. Poza tym, masaż relaksacyjny powoduje usprawnienie krążenia krwi i limfy w organizmie oraz przyspieszenie przemiany materii. Dzięki temu, dochodzi do lepszego ukrwienia, odżywienia i dotleniania skóry i tkanek całego organizmu oraz usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masaż relaksacyjny poprawia również krążenie i ciśnienie krwi, przywraca właściwy rytm serca i pomaga w walce z bezsennością.

Masaż Relaksacyjny Dla kobiet w ciąży

Masaż ciężarnej kobiety relaksuje, uspokaja, upiększa, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, zapobiega rozstępom skórnym. Łagodzi również dolegliwości bólowe kręgosłupa, zapobiega obrzękom kończyn dolnych i górnych a także przyspiesza powrót do kondycji jaką miało się przed urodzeniem dziecka. Odpowiednie ugniatanie konkretnych miejsc na ciele poprawia prace układu limfatycznego co zapobiega obrzękom w ciąży i zmniejsza opuchliznę nóg. Masaż uelastycznia mięśnie kobiety.

Nauka Masażu Shantala dla niemowląt

To starożytna technika masażu niemowląt i dzieci. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Masaż pomaga w uregulowaniu snu dziecka, poprawia trawienie, wycisza, uspokaja, podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa, poprawia, wzmaga więzi z rodzicem, podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Trening Medyczny Dla Kobiet

Dowiesz się wszystkiego co związane ze zdrowym stylem życia. Jeżeli: masz problemy z postawą ciała, dużo czasu spędzasz pracując w pozycji siedzącej, jesteś w ciąży, połogu lub po ciąży, potrzebujesz zgubić zbędne kilogramy, czujesz napięcia w ciele – gorąco zapraszamy do kontaktu. Zajęcia prowadzi trener kliniczny i szkoleniowiec Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania.

Świecowanie Uszu

Zabieg ten pozwala odprężyć całe ciało. Jest przyjemny i efektywny. Pacjent kładzie się na boku na stole, a kojąca atmosfera pozwala się zrelaksować i uspokoić. Naturalną świecę umieszcza się w uchu, aby oczyścić uszy z woskowiny i innych zanieczyszczeń. Świece używane do zabiegów są wykonywane ręcznie, mają postać rurki z nawoskowanego płótna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Dodatkowo świece nasączone są specjalnymi olejkami leczniczymi.

Poradnia
dietetyczna

Dzięki współpracy z dobrym dietetykiem możliwe jest osiągnięcie niemal każdego postawionego sobie celu. Zdrowe podejście do sposobu odżywiania, przyjmowanie dobrze zbilansowanych posiłków, zmiana nawyków żywieniowych, samozaparcie i samodyscyplina to klucz do tego, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów oraz utrzymywać pożądaną formę i sylwetkę.

Na skróty

Nasze centrum znajduje się w Lutyni koło Wrocławia

Przewiń do góry