ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia – zachód Wrocławia

Kliknij w ikonkę i dowiedz się więcej na temat naszych usług dla dorosłych.

Fizjoterapia Uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna jest bezinwazyjną i niebolesną metodą leczenia tkanek i narządów w obrębie miednicy. Ta stosunkowo nowa gałąź fizjoterapii zyskuje coraz większą popularność. Wysiłkowe nietrzymanie moczu, stany pooperacyjne miednicy mniejsze, bóle brzucha, menopauza, obniżenie narządów miednicy mniejszej, hemoroidy, ból podczas stosunku czy też blizny pooperacyjne to jedne z wielu schorzeń i dolegliwości, w których jesteśmy w stanie pomóc w sposób efektywny i przyjazny dla pacjenta.

Fizjoterapia Dna Miednicy

Terapia dna miednicy może pomóc osobom cierpiącym na takie dolegliwości jak: wysiłkowe nietrzymanie moczu, bóle w okolicy miednicy, zaburzenia współżycia, obniżenie narządów miednicy, poporodowe uszkodzenia mięśni dna miednicy, przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego, zespół bolesnego pęcherza, zespół napięcia przedmiesiączkowego, zespół jelita drażliwego, zespół nadmiernego napięcia mięśni dna miednicy i wiele innych

Fizjoterapia i treningi medyczne

Konsultacje Fizjoterapeutyczne

Diagnostyka, której dokonuje fizjoterapeuta w celu dokładnego określenia stanu funkcjonalnego Pacjenta. Obejmuje kompleksowe badanie, na podstawie którego fizjoterapeuta określa: rodzaj schorzenia, stadium zaawansowania choroby, możliwości rehabilitacji i oczekiwane efekty, indywidualny plan rehabilitacji, instruktaż ćwiczeń domowych oraz udziela odpowiedzi na nurtujące Pacjenta pytania. Na konsultację fizjoterapeutyczną warto zabrać ze sobą posiadane wyniki badań związane z obecną dysfunkcją.

Fizjoterapia dorosłych

Terapia manualna wg. koncepcji Kaltenborna-Evjentha zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń czynności narządu ruchu, które wywodzą się z zaburzeń strukturalnych i towarzyszą im lub są ich następstwem. Metoda McKenziego to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia zespołów bólowych kręgosłupa. Została opracowana przez Robina McKenziego. Jej głównym czynnikiem wyróżniającym się na tle innych metod jest nie ograniczanie się tylko do zlikwidowania dolegliwości bólowych kręgosłupa.

Terapia Manualna

Terapia manualna to specjalistyczna forma fizjoterapii, która wykorzystuje różnorodne techniki, takie jak manipulacje stawów, mobilizacje tkanek miękkich i stretching, aby złagodzić ból, poprawić zakres ruchu, przywrócić funkcję ciała oraz wspomóc proces gojenia się tkanek. Jest skoncentrowana na indywidualnych potrzebach pacjenta i może być stosowana w leczeniu różnorodnych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych oraz sportowych.

Trening Medyczny Dla Kobiet

Dowiesz się wszystkiego co związane ze zdrowym stylem życia. Jeżeli: masz problemy z postawą ciała, dużo czasu spędzasz pracując w pozycji siedzącej, jesteś w ciąży, połogu lub po ciąży, potrzebujesz zgubić zbędne kilogramy, czujesz napięcia w ciele – gorąco zapraszamy do kontaktu. Zajęcia prowadzi trener kliniczny i szkoleniowiec Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania.

Kinesiology Taping dla dorosłych

Zabiegi polegają na oklejaniu ciała specjalnymi taśmami. Mimo że działanie to może wydawać się powierzchowne, w rezultacie ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wielu struktur i układów w ludzkim ciele. Taśmy, a raczej ich odpowiednie aplikacje, oddziałują przede wszystkim na tzw. części miękkie układu ruchu, tj: mięśnie, ścięgna, więzadła, a także na elementy stawowe. Ponadto, jeżeli oklejanie jest zgodne z przebiegiem naczyń krwionośnych i chłonnych, plastry wspomagają też działanie układu krążenia.

Masaż

Masaż hawajski LOMI LOMI NUI

Masaż Lomi Lomi Nui rozluźnia mięśnie, uwalniając ciało od napięć wywołanych przez stres i przywracając tym samym swobodny przepływ energii w organiźmie. Przynosi głębokie odprężenie, pomaga w leczeniu nerwic, bezsenności i migreny. Skutecznie likwiduje bóle pleców i zwiększa elastyczność stawów. Masaż Lomi Lomi Nui to zastrzyk pozytywnej energii, pozwalający odzyskać harmonię, którą tracimy w pośpiechu codziennego życia.

Masaż relaksacyjny

Masaże relaksacyjne stosuje się, aby przynieść ulgę spiętym mięśniom wynikającym ze stresu, przemęczenia czy wysiłku fizycznego, znieść bóle mięśniowe, zapobiec kontuzjom i zrelaksować nasze ciało. Poza tym, masaż relaksacyjny powoduje usprawnienie krążenia krwi i limfy w organizmie oraz przyspieszenie przemiany materii. Dzięki temu, dochodzi do lepszego ukrwienia, odżywienia i dotleniania skóry i tkanek całego organizmu oraz usunięcia zbędnych produktów przemiany materii. Masaż relaksacyjny poprawia również krążenie i ciśnienie krwi, przywraca właściwy rytm serca i pomaga w walce z bezsennością.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny masaż, który w zależności od formy i intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Masaż klasyczny działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry, która staje się lepiej ukrwiona i dotleniona.

Masaż Relaksacyjny Dla kobiet w ciąży

Masaż ciężarnej kobiety relaksuje, uspokaja, upiększa, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia krążenie, zapobiega rozstępom skórnym. Łagodzi również dolegliwości bólowe kręgosłupa, zapobiega obrzękom kończyn dolnych i górnych a także przyspiesza powrót do kondycji jaką miało się przed urodzeniem dziecka. Odpowiednie ugniatanie konkretnych miejsc na ciele poprawia prace układu limfatycznego co zapobiega obrzękom w ciąży i zmniejsza opuchliznę nóg. Masaż uelastycznia mięśnie kobiety.

Nauka Masażu Shantala dla niemowląt

To starożytna technika masażu niemowląt i dzieci. Regularne masowanie ma pozytywny wpływ na dziecko, jak również na matkę czy inną osobę wykonującą masaż. Masaż pomaga w uregulowaniu snu dziecka, poprawia trawienie, wycisza, uspokaja, podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa, poprawia, wzmaga więzi z rodzicem, podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Świecowanie Uszu

Zabieg ten pozwala odprężyć całe ciało. Jest przyjemny i efektywny. Pacjent kładzie się na boku na stole, a kojąca atmosfera pozwala się zrelaksować i uspokoić. Naturalną świecę umieszcza się w uchu, aby oczyścić uszy z woskowiny i innych zanieczyszczeń. Świece używane do zabiegów są wykonywane ręcznie, mają postać rurki z nawoskowanego płótna lnianego, ekstraktu miodowego i wosku pszczelego. Dodatkowo świece nasączone są specjalnymi olejkami leczniczymi.

Medycyna Chińska

Akupunktura

Akupunktura polega na wprowadzeniu cienkich igieł w określone punkty na ciele, które znajdują się wzdłuż meridianów. Głównym celem terapii jest przywrócenie równowagi energetycznej, co z kolei może przynieść ulgę w przypadku bólu, redukcję stresu, poprawę ogólnego samopoczucia i wspomaganie procesów zdrowienia.

Akupunktura KOSMETYCZNA

Akupunktura kosmetyczna, nazywana również akupunkturą estetyczną lub akupunkturą twarzy, to specjalistyczny rodzaj akupunktury, który jest stosowany w celu poprawy wyglądu skóry i ogólnego wyglądu. Jest to procedura niechirurgiczna, która opiera się na starożytnych chińskich technikach akupunktury, ale jest dostosowana do celów kosmetycznych.

Terapia BAŃKAMI CHIŃSKIMI

Terapia bańkami chińskimi, znana również jako bańkowanie, to tradycyjna metoda leczenia stosowana w medycynie chińskiej od ponad 2000 lat. Ta technika terapeutyczna zdobywa coraz większą popularność w innych częściach świata ze względu na swoje korzyści zdrowotne. Podstawowym celem terapii bańkami jest przywrócenie równowagi energii w ciele, znanej jako chi.

Psycholog

Konsultacje wychowawcze

Spotkanie mające na celu omówienie trudności wychowawczych, z którymi borykają się rodzice i zaproponowanie oddziaływań naprawczych. Psychoterapeuta pomaga również w rozumieniu dlaczego Rodzicowi trudno inaczej reagować na zachowanie dziecka. Jak jego postawa, doświadczenia życiowe, emocje mogą wpływać na funkcjonowanie i zachowanie dziecka.

Doradca Chustowy

Warsztaty z chustowania

Nauka chustonoszenia, czyli poprawnego wiązania chusty u noworodków i niemowląt ze specjalistką w tej dziedzinie Joanną Jamioł. Możliwość nauki na swojej chuście lub prowadzącej.

Dietetyk

Poradnia
dietetyczna

Dzięki współpracy z dobrym dietetykiem możliwe jest osiągnięcie niemal każdego postawionego sobie celu. Zdrowe podejście do sposobu odżywiania, przyjmowanie dobrze zbilansowanych posiłków, zmiana nawyków żywieniowych, samozaparcie i samodyscyplina to klucz do tego, aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów oraz utrzymywać pożądaną formę i sylwetkę.

EEG Biofeedback

Trening EEG biofeedback

To nowa, skuteczna metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania naszego mózgu. Metoda EEG Biofeedback jest metodą klasycznej medycyny (wchodzi w spis międzynarodowych procedur medycznych), używaną szeroko jako metoda nieinwazyjna, bez skutków ubocznych. Polega na nauczeniu mózgu samokontroli pracy za pomocą modyfikacji fal mózgowych.

Poradnia Laktacyjna

Doradca Laktacyjny

Wspieram kobiety w zakresie rozwiazywania problemów laktacyjnych, związanych z trudnościami w przystawieniu dziecka do piersi. O każdą mamę oraz jej maleństwo dbam kompleksowo, oferując indywidualne wsparcie i pomoc.

Access BARS®

Terapia Access BARS®

Rodzaj terapii manualnej, która ma na celu uwolnić umysł od ograniczających przekonań i otworzyć go na nowe możliwości. Polega ona na delikatnym dotyku 32 punktów na głowie, w których gromadzą się elektromagnetyczne ładunki związane z myślami, emocjami, ideami i postawami. Uwalnianie tych ładunków poprawia samopoczucie, redukuje stres, lęki i depresję, a także zwiększa kreatywność, radość i obfitość w życiu.

Na skróty

Nasze centrum znajduje się w Lutyni koło Wrocławia

Przewiń na górę