ul. Kościuszki 33, 55-330 Lutynia pod Wrocławiem

Instruktarz Pielęgnacji

16 min z Środa Śląska, 17 min ze Smolec, 18 min z Brzeg Dolny, 19 min z Kąty Wrocławskie

Terapię prowadzi Adriana Pinkowska-Brodna
SMS nr tel. 600 352 804, Numer Prawa wykonywania zawodu  – 39671

Terapię prowadzi Justyna Jarmołowska
SMS  nr tel. 608 240 349, Numer Prawa wykonywania zawodu – 41495

Terapię prowadzi Agnieszka Niechciał
SMS nr tel. 669 367 538, Numer Prawa wykonywania zawodu – 53546

Fizjoterapeuta Dziecięcy Wrocław

Prawidłowo wykonywana pielęgnacja niemowlęcia może wspomóc rozwój ruchowy dziecka w sposób naturalny.

Rodzice bezpośrednio instruowani są przez fizjoterapeutę dziecięcego:
– w jaki sposób podnosić niemowlę, jaki sposób noszenia dziecka zastosować, by był on bezpieczny i zdrowy dla jego kręgosłupa,
– jak prawidłowo ubierać i rozbierać z ubranka,
– jakie akcesoria do pielęgnacji niemowląt są konieczne, a jakie zbędne,
– jaką zabawę wybrać dla kilkumiesięcznego niemowlęcia, by była rozwijająca poznawczo i motorycznie,
– jak i czym karmić niemowlę,
– w jaki sposób pielęgnować małe dziecko, aby nie zaburzać jego naturalnego rozwoju psychoruchowego.

W ramach tych spotkań, rodzice uczą się nie tylko praktycznych umiejętności z zakresu prawidłowej pielęgnacji ale też, jak obchodzić się z dzieckiem ze spokojem i pewnością.

Jak wygląda instruktarz pielęgnacji niemowląt u fizjoterapeuty dziecięcego

Pielęgnacja niemowląt u fizjoterapeuty dziecięcego polega na pokazaniu rodzicom, jak prawidłowo chwytać, podnosić, kłaść i nosić dziecko, tak aby wspierać jego rozwój ruchowy i zapobiegać nieprawidłowościom. Fizjoterapeuta dziecięcy uczy również rodziców, jak wykonywać delikatny masaż niemowlęcia, który poprawia krążenie krwi i limfy, pobudza receptory skóry i mięśni oraz wzmacnia więź emocjonalną z dzieckiem.

Przed wizytą należy przygotować dokumentację medyczną dziecka oraz ubrać je w łatwo ściągalne ubranka. Dziecko powinno być rozbudzone i około 30 minut po jedzeniu. Rodzice powinni również zastanowić się nad pytaniami do fizjoterapeuty dziecięcego i obserwować reakcje dziecka na dotyk.

Pielęgnacja niemowląt trwa ok 45 minut w zależności od potrzeb dziecka i rodziców. Fizjoterapeuta dziecięcy pokazuje rodzicom odpowiednie techniki pielęgnacyjne i masażu oraz udziela im porad dotyczących prawidłowego rozwoju dziecka. Rodzice mogą zadawać pytania i ćwiczyć pod okiem terapeuty. Fizjoterapeuta dziecięcy może również zalecić ćwiczenia do wykonywania w domu lub skierować na dalszą terapię w razie potrzeby.

Jak przygotować się na wizytę u fizjoterapeuty dziecięcego

– Zabrać ze sobą dokumentację medyczną, taką jak książeczka zdrowia, wypis ze szpitala lub inne zaświadczenia o stanie zdrowia,
– Ubierać dziecko w łatwo ściągalne ubranka,
– Karmić dziecko około 30 minut przed wizytą, zwłaszcza jeżeli ma problem z ulewaniem. Nie należy umawiać się na wizytę z dzieckiem wcześniej niż dwa dni po szczepieniu lub gdy dziecko jest chore z gorączką,
– Zastanowić się nad pytaniami, na które chcielibyśmy, aby odpowiedział fizjoterapeuta dziecięcy,
– Przygotować informacje o porodzie i aktualnym funkcjonowaniu dziecka. Obserwować reakcje dziecka na dotyk i podążać za jego wskazówkami.
– Wziąć ze sobą kilka zapasowych pieluszek – tetrowe/flanelowe. Można również zabrać ulubiony kocyk lub zabawkę dziecka dla jego pocieszenia.

Przygotowanie się na wizytę pielęgnacji niemowląt u terapeuty pomoże nam lepiej wykorzystać czas spędzony z terapeutą oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo naszemu dziecku. Fizjoterapeuta dziecięcy pokaże wam prawidłowe techniki pielęgnacyjne i masażu oraz udzieli wam porad dotyczących prawidłowego rozwoju dziecka. Warto też zadawać pytania..

Fizjoterapeuta dziecięcy może Ci pomóc w następujących sytuacjach:

– profilaktyka – jeśli chcesz zadbać o prawidłowy rozwój dziecka od pierwszych tygodni życia i nauczyć się poprawnych technik pielęgnacyjnych. Fizjoterapeuta dziecięcy pokaże Ci, jak prawidłowo chwytać, podnosić, kłaść i nosić dziecko oraz jak wspierać jego rozwój psychomotoryczny.
– terapia – jeśli zauważysz u dziecka jakieś nieprawidłowości lub zaburzenia w rozwoju ruchowym lub umysłowym. Niektóre z problemów, które wymagają wizyty u fizjoterapeuty dziecięcego to: opóźnienia neurorozwojowe, wady postawy, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, wady stóp i kręgosłupa, choroby genetyczne, dziecięce porażenie mózgowe. Fizjoterapeuta dziecięcy dobierze odpowiednią formę terapii i zadba o lepszą koordynację, postawę i równowagę dziecka.

Wizyta w SANO Lutynia koło Wrocławia

W naszym centrum oferujemy indywidualne zajęcia fizjoterapeutyczne dedykowane dla niemowląt oraz małych dzieci. Ćwiczenia dobierane są indywidualnie w zależności od potrzeb małych pacjentów. Terapia prowadzona jest w sposób przyjazny oraz nieinwazyjny w oparciu o metody neurofizjologiczne.
Pomagamy dzieciom już od pierwszych dni życia, gdyż najlepsze efekty osiągamy podczas pierwszego – przełomowego dla dziecka roku życia.

Wizyta u Fizjoterapeuty Dziecięcego dedykowana jest przede wszystkim dzieciom:
– z zaburzeniami napięcia mięśniowego (wzmożone lub osłabione napięcie),
– opóźnieniem rozwoju ruchowego,
– zaburzeniami ssania czy połykania, a także karmienia piersią,
– z cechami asymetrii w ułożeniu ciała,
– problemami rozwojowymi związanymi ze wcześniactwem.
– z nieharmonijnym lub opóźnionym rozwojem psychomotorycznym,

a także w pracy z dziećmi ze stwierdzonymi:
– wadami wrodzonymi,
– zaburzeniami ze strony ośrodkowego układu nerwowego (w tym mózgowe porażenie dziecięce),
– czy też zespołami genetycznymi.

Na skróty

Przewiń na górę
Otwórz WhatsApp
Cześć 👋
Napisz w czym możemy Ci pomóc :)